Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Blog chmura tagów
Od czego zależy zapach i trwałość perfum? 0
Od czego zależy zapach i trwałość perfum?

Perfumy stanowią swojego rodzaju zwieńczenie całej stylizacji. Wyjątkowy zapach odzwierciedla osobowość właścicielki. Otula ją i stanowi znak rozpoznawczy. Jest jak niewidzialna biżuteria, która dodaje uroku. Warto jednak bliżej przyjrzeć się perfumom. Dowiedz się, od czego zależy zapach i trwałość perfum.

 

Dlaczego jedne perfumy pachną dłużej, a inne krócej, czyli jakie czynniki wpływają na zapach?

Jest wiele czynników, które wpływają na zapach perfum. Istotne znaczenie ma tutaj jakość perfum. Co więcej, należy uwzględnić także znajdujące się we flakonie nuty zapachowe. Kolejny element stanowią oznaczenia na butelce: edp, edt i edc. Nie bez znaczenia jest też miejsce aplikowania i sposób nakładania na skórę. Okazuje się, że nawet dieta osoby, która stosuje perfumy, wpływa na ostateczny zapach.

 

Jak wybrać odpowiednie perfumy?

Wiele osób uważa, że zakup drogich perfum daje gwarancję, że zapach będzie trwały. Jednakże w tym przypadku najważniejsze jest to, aby wybrać odpowiednie perfumy dostosowane do konkretnej osoby. Przy sprawdzaniu zapachu nie należy aplikować perfum na pasek, ale na bezpośrednio na nadgarstek. Dzięki temu zyskujemy pewność, że dany zapach będzie dobrze przyjęty przez naszą skórę. Co więcej, poznamy, jak będzie pachniał na nas.

 

Co decyduje o jakości perfum?

Wysokiej jakości perfumy zawierają olejki eteryczne pochodzenia naturalnego. Ważnym czynnikiem jest też stężenie tych olejków. Od tego zależy intensywność i trwałość zapachu. Warto podkreślić, że od zawartości tych składników zależy to, czy jest to perfum, woda perfumowana, toaletowa, kolońska czy też mgiełka odświeżająca. Podział w zależności od zawartości olejków eterycznych wygląda następująco: ekstrakt perfum (od 44 do 60% olejków), perfumy (od 15 do 43% olejków), woda perfumowana (edp od 10 do 20% olejków) i woda kolońska (od 3 do 8% olejków).

 

Gdzie aplikować perfumy, aby cieszyć się pięknym zapachem przez dłuższy czas?

Istotne znaczenie ma oczywiście miejsce aplikowania perfum, co było powiedziane we wcześniejszych paragrafach. Perfumy powinny być zaaplikowane w tak zwane ciepłe miejsca, a skóra musi być dobrze nawilżona. Ciepłe miejsca to takie, nieopodal których biegną tętnice przy skórze. Zapach utrzyma się również dłużej, gdy zaaplikujemy perfumy na miejsca pokryte włosami, na przykład na przedramiona.

 

Trwałość perfum a sposób przechowywania

Trwałość perfum zależy także od sposobu ich przechowywania. Dlatego perfumy należy trzymać w miejscach, które są przyciemnione i nienarażone na działanie promieni słonecznych. Dlatego łazienka z pewnością nie będzie dobrym miejscem dla perfum. Wynika to z tego, że panuje tam wilgoć, sztuczne oświetlenie i wahania temperatur. W tym przypadku z pewnością nie przedłużymy działania ulubionej nuty zapachowej. Doskonałym rozwiązaniem jest natłuszczenie skóry przed zastosowaniem perfum. Może to być balsam lub żel. Dzięki temu z pewnością uda się wzmocnić nutę zapachową.

 

Jak jeszcze zwiększyć trwałość perfum?

Po pierwsze należy wybierać perfumy z dużą zawartością olejków eterycznych i takie, które wyróżniają się doskonałą jakością. Co więcej, przy aplikacji należy wybierać strategiczne miejsca. Może to być nadgarstek, ale dużo lepiej sprawdzi się pępek, obszar pod kolanami czy też tylna strona nóg. Wynika to z tego, że zapach unosi się do góry i dzięki temu wyczuwalny jest znacznie dłużej. Duże znaczenie mają także tkaniny ubrań. Okazuje się, że koszule zrobione z naturalnych materiałów stanowią wspaniały nośnik zapachów. Do tego celu świetnie nadają się również bransoletki i skórzane paski. Z takich elementów zapach perfum praktycznie w ogóle nie znika.

 

Propozycje perfum, które wyróżniają się niezwykle trwałym zapachem

 

Jednym z takich perfum jest odpowiednik Chanel N 5 L’Eau. Zapach ten stanowi kwintesencje luksusu i ponadczasowej elegancji. Jest to połączenie aldehydowego zapachu z nutami kwiatowymi. W tym przypadku na pierwszym miejscu można wyczuć aromat mandarynkowo-pomarańczowy, bergamotkę, cytrynę, limonkę, Neroli i pomarańczę. Odpowiednik charakteryzuje się nutami serca w postaci róży i jaśminu, a także ylang-ylang. Z kolei bazą jest białe piżmo, cedr, wanilia oraz korzeń kosaćca.

 

Drugą propozycją jest odpowiednik Gucci Eau de Parfum II. Są to perfumy, które są niezwykle zmysłowe. Zawierają one kompozycję mandarynki, czarnej porzeczki i gorzkiej pomarańczy. Co więcej, można tam również znaleźć piękny jaśmin i heliotrop. W perfumach wyczuwalna jest też nuta leśnej jeżyny i fiołka. Kobieta, która zdecyduje się na te perfumy, z pewnością nie zniknie w tłumie.

 

Na koniec zaprezentujemy perfumy inspirowane Chloe Chloe. Perfumy bardzo długo utrzymują się na włosach, ubraniu i skórze. Zapach jest wiosenny i bardzo rześki. Stanowi połączenie akordów świeżych, orientalnych i kwiatowych. Wyczuwalna jest mandarynka, frezja i irys. Wyróżniają się zmysłowością i romantyzmem. To naprawdę optymistyczny koktajl dla ciała. Co więcej, w tym przypadku nuty przypominają perfumy przygotowane w stylu retro czy vintage. Jest to idealna propozycja dla kobiety energicznej.

 

Trwałość zapachu perfum zależy od wielu czynników. W tym przypadku znaczenie ma nie tylko jakość. Liczą się zawarte we flakonie nuty zapachowe, miejsce aplikowania, sposób aplikowania, a także pH skóry i dieta. Okazuje się, że na ciele jednej osoby perfum może pachnieć przyprawami, a drugiej ogórkami. Wpływa na to przede wszystkim dieta, gospodarka hormonalna i pH skóry. Dlatego na każdej osobie zapach i trwałość mogą być różne i to właśnie w tym wszystkim jest wyjątkowe.

 

Komentarze do wpisu (0)

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl