Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Jakie połączenia zapachowe dobrze się komponują, a których najlepiej unikać? 0
Jakie połączenia zapachowe dobrze się komponują, a których najlepiej unikać?

Od wieków wiadomo, że zapach ma wielką moc. Może uwodzić, zachwycać, drażnić, a nawet odrzucać! Dlatego przy komponowaniu perfum, warto nie zapominać o jego trzech fazach!

 

Jak łączyć perfumy?


Według naukowców aż 70% wspomnień, które przechowuje nasza pamięć ma nierozerwalny związek z zapachami. Zatem kiedy wybieramy zapach na dany dzień, warto poświęcić temu zadaniu chwilę czasu. Bo w końcu warto mieć piękne wspomnienia.

Kiedy stajemy przed wyborem sklepowym, widzimy podział perfum na damskie i męskie. Prawda jednak jest zaskakująca, każde perfumy komponuje się z tych samych olejków eterycznych z zastosowaniem tych samych nut zapachowych i zasad ich doboru. Zatem podział na damskie i męskie zdaje się być niczym nieuzasadniony.

Zatem łączmy perfumy lane tak, by sprawiały nam radość. Dobierzmy zapach na okazje! Nie musimy mieć wielu flakonów, gdyż tak jak z garderobą z szafy możemy łączyć komplety z innymi ubraniami, tak samo jest w tym przypadku. Jak łączyć perfumy, to z sercem i radością. Łączny ze sobą zapachy które lubimy. Nie bójmy się eksperymentować, jeżeli podoba nam się połączenie perfum kobiecych z męskimi, to połączmy je na naszej skórze.

 

Komponowanie perfum, od czego zacząć?


Każdy z zapachów składa się z trzech nut: głowy, serca i głębi.

Nuty zapachowe jak dobrać? Jako pierwszą wybieramy zawsze nutę serca. To ona pozostaje na naszym ciele od godziny, nawet do czterech w przypadku wysokiej jakości zapachów. Nuta serca jest tym właściwym charakterem perfum. W tej części bukietu zapachowego stosuje się głównie aromaty kwiatowe, korzenne i zielone. Lotność tych aromatów jest średnia.

Następnie należy skupić się na skomponowaniu nuty głębi, które mają decydujące znaczenie o wydźwięku zapachu. Ten zapach chociaż uwalnia się na sam koniec i utrzymuje się najdłużej na skórze, za zadanie ma podbijać dwie wcześniejsze fazy uwalniania nut. Nuta głębi to zapachy o pochodzeniu drewnianym, ambrowym, zwierzęcym, skórzanym, tytoniowym, a nawet balsamicznym.

Kolejnym krokiem, już ostatnim jest dobór nuty głowy. I to tą kompozycję czujemy jako pierwszą, po nałożeniu na skórę. Jest to wysoki ton zapachowy. Jest to bukiet zapachów świeżych, cytrusowych i lekkich. Są to najszybciej lotne zapachy. Podstawą tej nuty są aromaty cytrusowe, aldehydowe, owocowe-lekkie, zielone, ziołowe, korzenne, leśne z drzew iglastych.

 

Komponowanie perfum - zasady


Ważnym jest trzymanie się zasad określonych co do łączenia ilości aromatów. Głównych powinno być od 6 do 9. Liczba od 3 do 6 to idealne rozwiązanie na tzw. niuansów zapachowych. Zatem pojawia się pytanie, jak mieszać perfumy, aby nuty zapachowe przenikały się w naturalny i delikatny sposób?

Przeszukując literaturę specjalistyczną znajdziemy dokładne procentowe rozpisanie, co do ilości występującej konkretnej nuty w zapachu. Najbardziej podstawowa mówi o podziale:

- do 10% udziału zapachu głębi,

- do 70% nuty serca i

- max do 40% nuty głowy.

Trzymając się własnej intuicji, plus wskazówek wyżej wymienionych, możemy mieć pewność, że zapach którym otoczymy wybrane chwile, zapadną nam w pamięci jako piękne i otulające, a nie duszne i nieprzyjemne.

 

Jak łączyć perfumy, żeby tworzyły perfekcyjną harmonię zmysłów?


Komponowanie perfum, ma swoją tradycję już w starożytnej Grecji, gdzie główne nuty zapachowe to oliwa z oliwek i olej sezamowy. Początkowo zapachy, były jednym z głównych źródeł oddawania czci bóstwom. Przyczyniło się to do rozwoju zapachów używanych w łaźniach publicznych, czy nawet do spryskiwania zwłok. W epoce średniowiecza, perfumy odeszły na bok. Natomiast kiedy powstała epoka renesansu, uwielbienia ciała i umysłu, na nowo zaczęliśmy odkrywać piękno zapachu i luksus pięknych flakonów. Jeszcze do II wojny światowej uważano, że perfumy to produkt iście kobiecy. Na całe szczęście zmieniło się to. I również mężczyźni coraz częściej i chętniej sami dobierają swoją garderobę zapachową.

Zatem dobra rada dla mężczyzn i dla kobiet: cztery różne rodzaje perfum to już pełna garderoba, dająca możliwość wystrojenia się na każdą okazję. Dobierzmy zatem według swojej estetyki zapach:

- niezobowiązujący,

- biznesowy,

- na kolację we dwoje,

- wielki bal.

Mieszając wszystkie kompozycje, poszerzamy garderobę, a tym samym zagłębimy się w magiczny świat perfum, a co za tym idzie w głąb siebie.

Komentarze do wpisu (0)

Punkty dla naszych klientów :-)

Szanowny kliencie. Pamiętaj, że w naszym sklepie możesz zbierać punkty i otrzymać wybrane przez Ciebie darmowe perfumy! 

- za każde wydane 10zł: 1 punkt

- zapisanie się do newstellera : 5 punktów

- dodanie opinii do zakupionego produktu : 2 punktów

70 punktów= Perfumy 30ml ZA DARMO!

Oferta dotyczy zarejestrowanych użytkowników. Punkty sumują się na Twoim koncie po każdym zakupie. Kiedy masz już na swoim koncie 70 punktów to do następnego zamówienia dołożymy darmowe perfumy. Perfumy wybierane są przez kupującego (o wyborze należy poinformować w Uwagach przy składaniu zamówienia). Punkty za zamówienie naliczane są automatycznie po wysłaniu paczki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl