Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Blog chmura tagów
Jakie połączenia zapachowe dobrze się komponują, a których najlepiej unikać? 0
Jakie połączenia zapachowe dobrze się komponują, a których najlepiej unikać?

Od wieków wiadomo, że zapach ma wielką moc. Może uwodzić, zachwycać, drażnić, a nawet odrzucać! Dlatego przy komponowaniu perfum, warto nie zapominać o jego trzech fazach!

 

Jak łączyć perfumy?


Według naukowców aż 70% wspomnień, które przechowuje nasza pamięć ma nierozerwalny związek z zapachami. Zatem kiedy wybieramy zapach na dany dzień, warto poświęcić temu zadaniu chwilę czasu. Bo w końcu warto mieć piękne wspomnienia.

Kiedy stajemy przed wyborem sklepowym, widzimy podział perfum na damskie i męskie. Prawda jednak jest zaskakująca, każde perfumy komponuje się z tych samych olejków eterycznych z zastosowaniem tych samych nut zapachowych i zasad ich doboru. Zatem podział na damskie i męskie zdaje się być niczym nieuzasadniony.

Zatem łączmy perfumy lane tak, by sprawiały nam radość. Dobierzmy zapach na okazje! Nie musimy mieć wielu flakonów, gdyż tak jak z garderobą z szafy możemy łączyć komplety z innymi ubraniami, tak samo jest w tym przypadku. Jak łączyć perfumy, to z sercem i radością. Łączny ze sobą zapachy które lubimy. Nie bójmy się eksperymentować, jeżeli podoba nam się połączenie perfum kobiecych z męskimi, to połączmy je na naszej skórze.

 

Komponowanie perfum, od czego zacząć?


Każdy z zapachów składa się z trzech nut: głowy, serca i głębi.

Nuty zapachowe jak dobrać? Jako pierwszą wybieramy zawsze nutę serca. To ona pozostaje na naszym ciele od godziny, nawet do czterech w przypadku wysokiej jakości zapachów. Nuta serca jest tym właściwym charakterem perfum. W tej części bukietu zapachowego stosuje się głównie aromaty kwiatowe, korzenne i zielone. Lotność tych aromatów jest średnia.

Następnie należy skupić się na skomponowaniu nuty głębi, które mają decydujące znaczenie o wydźwięku zapachu. Ten zapach chociaż uwalnia się na sam koniec i utrzymuje się najdłużej na skórze, za zadanie ma podbijać dwie wcześniejsze fazy uwalniania nut. Nuta głębi to zapachy o pochodzeniu drewnianym, ambrowym, zwierzęcym, skórzanym, tytoniowym, a nawet balsamicznym.

Kolejnym krokiem, już ostatnim jest dobór nuty głowy. I to tą kompozycję czujemy jako pierwszą, po nałożeniu na skórę. Jest to wysoki ton zapachowy. Jest to bukiet zapachów świeżych, cytrusowych i lekkich. Są to najszybciej lotne zapachy. Podstawą tej nuty są aromaty cytrusowe, aldehydowe, owocowe-lekkie, zielone, ziołowe, korzenne, leśne z drzew iglastych.

 

Komponowanie perfum - zasady


Ważnym jest trzymanie się zasad określonych co do łączenia ilości aromatów. Głównych powinno być od 6 do 9. Liczba od 3 do 6 to idealne rozwiązanie na tzw. niuansów zapachowych. Zatem pojawia się pytanie, jak mieszać perfumy, aby nuty zapachowe przenikały się w naturalny i delikatny sposób?

Przeszukując literaturę specjalistyczną znajdziemy dokładne procentowe rozpisanie, co do ilości występującej konkretnej nuty w zapachu. Najbardziej podstawowa mówi o podziale:

- do 10% udziału zapachu głębi,

- do 70% nuty serca i

- max do 40% nuty głowy.

Trzymając się własnej intuicji, plus wskazówek wyżej wymienionych, możemy mieć pewność, że zapach którym otoczymy wybrane chwile, zapadną nam w pamięci jako piękne i otulające, a nie duszne i nieprzyjemne.

 

Jak łączyć perfumy, żeby tworzyły perfekcyjną harmonię zmysłów?


Komponowanie perfum, ma swoją tradycję już w starożytnej Grecji, gdzie główne nuty zapachowe to oliwa z oliwek i olej sezamowy. Początkowo zapachy, były jednym z głównych źródeł oddawania czci bóstwom. Przyczyniło się to do rozwoju zapachów używanych w łaźniach publicznych, czy nawet do spryskiwania zwłok. W epoce średniowiecza, perfumy odeszły na bok. Natomiast kiedy powstała epoka renesansu, uwielbienia ciała i umysłu, na nowo zaczęliśmy odkrywać piękno zapachu i luksus pięknych flakonów. Jeszcze do II wojny światowej uważano, że perfumy to produkt iście kobiecy. Na całe szczęście zmieniło się to. I również mężczyźni coraz częściej i chętniej sami dobierają swoją garderobę zapachową.

Zatem dobra rada dla mężczyzn i dla kobiet: cztery różne rodzaje perfum to już pełna garderoba, dająca możliwość wystrojenia się na każdą okazję. Dobierzmy zatem według swojej estetyki zapach:

- niezobowiązujący,

- biznesowy,

- na kolację we dwoje,

- wielki bal.

Mieszając wszystkie kompozycje, poszerzamy garderobę, a tym samym zagłębimy się w magiczny świat perfum, a co za tym idzie w głąb siebie.

Komentarze do wpisu (0)

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl