Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Perfumy lane, inspirowane i alternatywne - Nie tylko tanie zamienniki 0
Perfumy lane, inspirowane i alternatywne - Nie tylko tanie zamienniki

Perfumy lane, nalewane, inspirowane i alternatywne to zbliżone pojęcia, nie oznaczają jednak tego samego. Perfumy inspirowane naśladują kompozycje zapachowe oryginalnych, markowych perfum. Często nie chodzi o wierne naśladownictwo, ale o swobodną inspirację, prowadzącą do stworzenia równie ciekawego zestawu zapachowego. Perfumy alternatywne to nowe marki na rynku perfum: zazwyczaj są to tanie kosmetyki, które wyróżniają się jednak twórczymi i nietypowymi pomysłami. Perfumy lane (nalewane) to zapachy w prostych flakonikach, które cechuje niska cena - często nie odbiegają one jednak jakością od produktów znanych marek.

 

 

Perfumy oryginalne a perfumy alternatywne

Współczesne perfumy alternatywne nie zawsze są tanimi zamiennikami perfum markowych. Coraz więcej osób fascynuje świat zapachów - tworzenie własnych kompozycji zapachowych jest dziś równie modne, jak tworzenie naturalnych, ekologicznych alternatywnych kosmetyków dla skóry. Powstają także nowatorskie, niezwiązane z wielkimi przedsiębiorstwami kosmetycznymi perfumy powiązane z aromatoterapią, medycyną alternatywną, ezoteryką, ekologicznym stylem życia i trendem do powrotu do tradycji. Za odmianę perfum alternatywnych uznać można także coraz bardziej popularne perfumy z feromonami. Produkcja perfum inspirowanych i alternatywnych rozwija się głównie we Francji - francuskie perfumy inspirowane czerpią z wielowiekowych tradycji perfumeryjnych tego kraju. Coraz bardziej popularne stają się jednak także w Polsce.

 

Perfumy lane i perfumy inspirowane

Perfumy inspirowane przypominać mają perfumy markowe, ich zadaniem nie jest jednak wierne naśladownictwo. Chodzi raczej o to, by uzyskać kompozycję zapachową zbliżoną do oryginału - często w niczym mu nie ustępującą. Niska cena perfum lanych i inspirowanych nie wynika z niższej jakości użytych w nich olejków zapachowych i substancji bazowych. Wiąże się przede wszystkim z niższymi wydatkami na reklamę i marketing, a także z mniejszym prestiżem marki. Stosowane substancje zapachowe są jednak identyczne we wszystkich perfumach, nie istnieją tu żadne "tanie zamienniki" podstawowych aromatów. W odróżnieniu od perfum lanych, butelki perfum alternatywnych nie zawsze są proste. Mogą przypominać swoją formą flakony produktów oryginalnych, często jednak stanowią oryginalne i ciekawe kreacje artystyczne.

 

Perfumy inspirowane a osobowość

Zapachy mogą podkreślać cechy naszego charakteru, a nawet je zmieniać i kształtować. Perfumy lane to często kompozycje proste, w których wyraźnie dominuje jedna nuta zapachowa, wyraźnie związana z jakąś cechą osobowości (np. zapachy cytrusowe wiążą się z energią i pewnością siebie, a zapachy kwiatowe z klasyczną elegancją). Prosty profil zapachowy pozwala nam łatwo dobrać perfumy do cech naszej osobowości i podkreślić je, a także dostosować zapach do chwilowych emocji i nastrojów. Możemy więc wybrać właśnie taki zapach, który najbardziej nam się podoba w danej chwili.

Coraz więcej osób wybiera więc zestawy perfum lanych. Ze względu na wysoką cenę markowych perfum, ich częste zmienianie jest trudne - zmiana zapachu jest jednak naturalną potrzebą psychologiczną każdego człowieka. Możemy ją zrealizować właśnie dzięki perfumom lanym: niska cena perfum nalewanych pozwala na zakup wielu buteleczek w dowolnie wybranych pojemnościach.

Komentarze do wpisu (0)

Punkty dla naszych klientów :-)

Szanowny kliencie. Pamiętaj, że w naszym sklepie możesz zbierać punkty i otrzymać wybrane przez Ciebie darmowe perfumy! 

- za każde wydane 10zł: 1 punkt

- zapisanie się do newstellera : 5 punktów

- dodanie opinii do zakupionego produktu : 2 punktów

70 punktów= Perfumy 30ml ZA DARMO!

Oferta dotyczy zarejestrowanych użytkowników. Punkty sumują się na Twoim koncie po każdym zakupie. Kiedy masz już na swoim koncie 70 punktów to do następnego zamówienia dołożymy darmowe perfumy. Perfumy wybierane są przez kupującego (o wyborze należy poinformować w Uwagach przy składaniu zamówienia). Punkty za zamówienie naliczane są automatycznie po wysłaniu paczki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl