Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Blog chmura tagów
Perfumy lane, inspirowane i alternatywne - Nie tylko tanie zamienniki 0
Perfumy lane, inspirowane i alternatywne - Nie tylko tanie zamienniki

Perfumy lane, nalewane, inspirowane i alternatywne to zbliżone pojęcia, nie oznaczają jednak tego samego. Perfumy inspirowane naśladują kompozycje zapachowe oryginalnych, markowych perfum. Często nie chodzi o wierne naśladownictwo, ale o swobodną inspirację, prowadzącą do stworzenia równie ciekawego zestawu zapachowego. Perfumy alternatywne to nowe marki na rynku perfum: zazwyczaj są to tanie kosmetyki, które wyróżniają się jednak twórczymi i nietypowymi pomysłami. Perfumy lane (nalewane) to zapachy w prostych flakonikach, które cechuje niska cena - często nie odbiegają one jednak jakością od produktów znanych marek.

 

 

Perfumy oryginalne a perfumy alternatywne

Współczesne perfumy alternatywne nie zawsze są tanimi zamiennikami perfum markowych. Coraz więcej osób fascynuje świat zapachów - tworzenie własnych kompozycji zapachowych jest dziś równie modne, jak tworzenie naturalnych, ekologicznych alternatywnych kosmetyków dla skóry. Powstają także nowatorskie, niezwiązane z wielkimi przedsiębiorstwami kosmetycznymi perfumy powiązane z aromatoterapią, medycyną alternatywną, ezoteryką, ekologicznym stylem życia i trendem do powrotu do tradycji. Za odmianę perfum alternatywnych uznać można także coraz bardziej popularne perfumy z feromonami. Produkcja perfum inspirowanych i alternatywnych rozwija się głównie we Francji - francuskie perfumy inspirowane czerpią z wielowiekowych tradycji perfumeryjnych tego kraju. Coraz bardziej popularne stają się jednak także w Polsce.

 

Perfumy lane i perfumy inspirowane

Perfumy inspirowane przypominać mają perfumy markowe, ich zadaniem nie jest jednak wierne naśladownictwo. Chodzi raczej o to, by uzyskać kompozycję zapachową zbliżoną do oryginału - często w niczym mu nie ustępującą. Niska cena perfum lanych i inspirowanych nie wynika z niższej jakości użytych w nich olejków zapachowych i substancji bazowych. Wiąże się przede wszystkim z niższymi wydatkami na reklamę i marketing, a także z mniejszym prestiżem marki. Stosowane substancje zapachowe są jednak identyczne we wszystkich perfumach, nie istnieją tu żadne "tanie zamienniki" podstawowych aromatów. W odróżnieniu od perfum lanych, butelki perfum alternatywnych nie zawsze są proste. Mogą przypominać swoją formą flakony produktów oryginalnych, często jednak stanowią oryginalne i ciekawe kreacje artystyczne.

 

Perfumy inspirowane a osobowość

Zapachy mogą podkreślać cechy naszego charakteru, a nawet je zmieniać i kształtować. Perfumy lane to często kompozycje proste, w których wyraźnie dominuje jedna nuta zapachowa, wyraźnie związana z jakąś cechą osobowości (np. zapachy cytrusowe wiążą się z energią i pewnością siebie, a zapachy kwiatowe z klasyczną elegancją). Prosty profil zapachowy pozwala nam łatwo dobrać perfumy do cech naszej osobowości i podkreślić je, a także dostosować zapach do chwilowych emocji i nastrojów. Możemy więc wybrać właśnie taki zapach, który najbardziej nam się podoba w danej chwili.

Coraz więcej osób wybiera więc zestawy perfum lanych. Ze względu na wysoką cenę markowych perfum, ich częste zmienianie jest trudne - zmiana zapachu jest jednak naturalną potrzebą psychologiczną każdego człowieka. Możemy ją zrealizować właśnie dzięki perfumom lanym: niska cena perfum nalewanych pozwala na zakup wielu buteleczek w dowolnie wybranych pojemnościach.

Komentarze do wpisu (0)

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl